top of page

NASZE USŁUGI

Instrukcje Bezpieczeństwa Pożarowego

Obowiązujące przepisy przeciwpożarowe określają, że właściciele, zarządcy lub użytkownicy obiektów bądź ich części stanowiących odrębne strefy pożarowe, przeznaczonych do wykonywania funkcji użyteczności publicznej, zamieszkania zbiorowego, produkcyjnych, magazynowych oraz inwentarskich, zapewniają i wdrażają instrukcję bezpieczeństwa pożarowego. Instrukcja ta jest poddawana okresowej aktualizacji, co najmniej raz na 2 lata, a także po takich zmianach sposobu użytkowania obiektu lub procesu technologicznego, które wpływają na zmianę warunków ochrony przeciwpożarowej.
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego nie jest wymagana dla obiektów lub ich części, o których mowa w ust. 1, jeżeli nie występuje w nich strefa zagrożenia wybuchem, a ponadto:
1)    kubatura brutto budynku lub jego części stanowiącej odrębną strefę pożarową nie przekracza 1 000 m3, z zastrzeżeniem pkt 2;
2)    kubatura brutto budynku inwentarskiego nie przekracza 1 500 m3;
3)    powierzchnia strefy pożarowej obiektu innego niż budynek nie przekracza 1 000 m2.

 

Celem opracowania jest ustalenie wymagań ochrony przeciwpożarowej w zakresie organizacyjnym, technicznym i porządkowym jakie należy uwzględnić w czasie eksploatacji budynku, obiektu budowlanego lub składowiska oraz znajdujących się w nim urządzeń i instalacji. Przeprowadzona na etapie opracowywania instrukcji analiza warunków technicznych, procesu technologicznego z uwzględnieniem występujących zagrożeń, stosowanych zabezpieczeń przeciwpożarowych, a także określenie rozwiązań organizacyjnych w zakresie zapobiegania pożarom, zasad postępowania na wypadek pożaru lub innego zagrożenia, pozwoli zwiększyć poziom bezpieczeństwa pożarowego w obiekcie oraz zapewnić najbardziej optymalne warunki ochrony przeciwpożarowej i ewakuacji. 
Instrukcja zawiera opis stanu faktycznego warunków technicznych obiektu i terenu przyległego oraz zastosowanych w nim urządzeń przeciwpożarowych i podręcznego sprzętu gaśniczego. Określa sposoby i zasady właściwego użytkowania budynku oraz instalacji i urządzeń z nim związanych. Wprowadza zasady postępowania i alarmowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. W zakres opracowania wchodzi opis rozwiązań dotyczących zabezpieczenia budynku, bezpieczeństwa ludzi oraz środków dotyczących ograniczenia rozprzestrzeniania się pożaru. Przedstawiono też warunki techniczne ewakuacji osób i mienia oraz procedury organizacyjne przeprowadzania ewakuacji.

 

Każda instrukcja bezpieczeństwa pożarowego powinna zawierać:

  • warunki ochrony przeciwpożarowej, wynikające z przeznaczenia, sposobu użytkowania,  prowadzonego procesu technologicznego,       magazynowania (składowania) i warunków technicznych obiektu, w tym zagrożenia wybuchem;


  • określenie wyposażenia w wymagane urządzenia przeciwpożarowe i gaśnice oraz sposoby poddawania ich przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym;

  • sposoby postępowania na wypadek pożaru i innego zagrożenia;

  • sposoby zabezpieczenia prac niebezpiecznych pod względem pożarowym, jeżeli takie prace są przewidywane;

  • warunki i organizację ewakuacji ludzi oraz praktyczne sposoby ich sprawdzania;

  • sposoby zapoznania użytkowników obiektu, w tym zatrudnionych pracowników, z przepisami przeciwpożarowymi oraz treścią przedmiotowej instrukcji;

  • zadania i obowiązki w zakresie ochrony przeciwpożarowej dla osób będących ich stałymi użytkownikami;

  •  plany obiektów, obejmujące także ich usytuowanie, oraz terenu przyległego, z uwzględnieniem graficznych danych dotyczących w szczególności:

powierzchni, wysokości i liczby kondygnacji budynku,
odległości od obiektów sąsiadujących,
parametrów pożarowych występujących substancji palnych,
występującej gęstości obciążenia ogniowego w strefie pożarowej lub w strefach pożarowych,
kategorii zagrożenia ludzi, przewidywanej liczby osób na każdej kondygnacji i w poszczególnych pomieszczeniach,
lokalizacji pomieszczeń i przestrzeni zewnętrznych zaklasyfikowanych jako strefy zagrożenia wybuchem,
podziału obiektu na strefy pożarowe,
warunków ewakuacji, ze wskazaniem kierunków i wyjść ewakuacyjnych,
miejsc usytuowania urządzeń przeciwpożarowych i gaśnic, kurków głównych instalacji gazowej, materiałów niebezpiecznych pożarowo oraz miejsc usytuowania elementów sterujących urządzeniami przeciwpożarowymi,
wskazania dojść do dźwigów dla ekip ratowniczych,
hydrantów zewnętrznych oraz innych źródeł wody do celów przeciwpożarowych,
dróg pożarowych i innych dróg dojazdowych, z zaznaczeniem wjazdów na teren ogrodzony;

  • wskazanie osób lub podmiotów opracowujących instrukcję.

Instrukcje Bezpieczeństwa Pożarowego / strefa zagrożenia wybuchem

 

Operaty przeciwpożarowe

 

Tekst

Operaty przeciwpożarowe / 

 

Urządzenia przeciwpożarowe

 

Tekst

Urządzenia przeciwpożarowe / Gaśnice / 

 

Gaśnice

 

Zgodnie z Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów gaśnice powinny być poddawane przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym, zgodnie z zasadami i w sposób określony w Polskich Normach dotyczących urządzeń przeciwpożarowych i gaśnic, w dokumentacji techniczno­ruchowej oraz instrukcjach obsługi opracowanych przez ich producentów. Przegląd techniczny i czynności konserwacyjne powinny być przeprowadzone w okresach ustalonych przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz do roku.
 

Jedną z głównych usług świadczonych przez nasza firmę jest serwis gaśnic i urządzeń gaśniczych. Usługi wykonujemy w ramach stałych umów lub zleceń otrzymanych od klientów. Usługa polega na przeprowadzeniu okresowego przeglądu gaśnicy lub innego podręcznego sprzętu gaśniczego celem weryfikacji jego stanu i sprawności technicznej oraz dostępności na wypadek pożaru. Wynikiem przeglądu jest dopuszczenie do dalszej eksploatacji, konserwacja, zakwalifikowanie do naprawy, remontu lub likwidacji. 
 

W przypadku zakwalifikowania do remontu lub naprawy sprzęt zabierany jest przez konserwatora do serwisu, celem doprowadzenia gaśnicy lub innego urządzenia gaśniczego do pełnej sprawności technicznej. Na czas serwisu wstawiamy gaśnicę serwisową.
Przeglądy i naprawy w naszej firmie przeprowadzane są przez przeszkolonych konserwatorów, wyposażonych w niezbędny sprzęt i posiadających bogate doświadczenie w zakresie serwisu gaśnic i urządzeń gaśniczych.
Ponadto w ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo usługę doboru, dostawy i montażu gaśnic i urządzeń gaśniczych.

Gaśnice / 

 

Dokument Zabezpieczenia Przed Wybuchem

 

Tekst

Dokument Zabezpieczenia Przed Wybuchem / 

 

BHP

 

Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo:

  • szkolenia wstępne i okresowe (dla pracowników i pracodawców),

  • ocena ryzyka zawodowego,

  • prowadzenie postępowań powypadkowych,

  • opracowywanie instrukcji stanowiskowych oraz instrukcji BHP,

  • audyty i analizy stanu BHP,

  • dostawa odzieży i artykułów BHP.

BHP / ocena ryzyka zawodowego / szkolenia BHP /  

Gazy Techniczne

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również gazy techniczne:
•    Tlen techniczny, 
•    Dwutlenek węgla, 
•    Argon 4.8, 
•    Mieszanki spawalnicze Ar+CO2 18%, 
•    Azot, 
•    Acetylen, 
Zapewniamy możliwość wymiany butli pustej na pełną oraz napełnienie butli klienta. 
W ofercie mamy również usługę wykonania badania UDT zbiornika (tzw. legalizacja butli) oraz wymiany zaworów. 
Istniej również możliwość wydzierżawienia butli. 
Dostarczamy gazy pod wskazany adres.

BHP / ocena ryzyka zawodowego / szkolenia BHP /  

Pierwsza Pomoc

 

text

BHP / ocena ryzyka zawodowego / szkolenia BHP /  

bottom of page